آموزش ارزیابی الماس

آموزش الماس شناسیآموزش ارزیابی الماس

همه الماس‌ها دارای نواقص طبیعی مانند نقاط سیاه، خطوط، لکه‌های سطح و غیره هستند. وضوح الماس به مقدار تمیزی و بی‌عیب و نقص بودن ظاهر آن بر می‌گردد. هرچه این نواقص کوچکتر و کمتر قابل مشاهده باشد معیار کیفیت را بالاتر می‌برد.

رنگ یکی از مهمترین ویژگی‌های کیفیت الماس است.رنگ الماس بر اساس این که آیا رنگ در آن وجود دارد یا وجود ندارد درجه‌بندی می‌شود. الماسی که هیچ رنگ اضافه‌ای نداشته باشد و کاملاً بی رنگ باشد در رأس کیفیت از نظر فاکتور رنگ قرار دارد.

ارزیاب الماس می‌تواند با تجهیزات لابراتواری خود یک الماس را درجه‌بندی کرده و آن را قیمت‌گذاری کند. همچنین الماس‌های مصنوعی را از طبیعی جدا نماید و در صورت بهسازی شده بودن الماس آن را مشخص نماید که  در قیمت آن تأثیر چشمگیری خواهد داشت.

آموزش ارزیابی الماس

اولین بار موسسه آمریکایی GIA اقدام به ایجاد مرکز آموزش گوهرشناسی کرد این موسسه که در جهان از شهرت بالایی برخوردار است استانداردی را برای آموزش ارزیابی الماس تدوین نمود که این استاندارد در تمام دنیا اعمال می‌گردد.

باتوجه به نیاز همکاران ، فعالان و همچنین علاقه‌مندان به این رشته مرکز آموزش جواهر ایران با پیروی از این استاندارد جهانی اقدام به برگزاری دوره‌های ویژه آموزش ارزیابی الماس نموده است.این دوره‌های آموزشی در محیط کاملا علمی و با جدیدترین دستگاه‌های گوهرشناسی و همچنین یافته‌های علمی روز دنیا به آموزش علاقه‌مندان و فعالان این حرفه اقدام نموده است.

آموزش ارزیابی الماس

سرفصل‌های آموزشی:

۱- شناخت و کار با تجهیزات گوهرشناسی

۲- مبانی و شناخت الماس

۳- درجه بندی الماس ۴CS

۴- تشخیص شبه الماس‌ها از الماس

۵- تشخیص الماس‌های مصنوعی

۶- نحوه صدور شناسنامه الماس

۷- تشخیص الماس‌های بهسازی شده

۸- ارزش‌گذاری و تعیین قیمت الماس

آموزش ارزیابی الماس

۱-دوره آموزش حضوری:

دوره آموزش ارزیابی الماس در یک ترم۲ ماهه۳ روز در هفته در روزهای فرد یا زوج به انتخاب دانشجو درساعات زیر برگزار می‌گردد.

کلاس حضوری طلاوجواهرسازی

ساعت برگزاری ساعت برگزاری ساعت برگزاری
۷ الی ۹ ۹ الی ۱۱ ۱۱ الی ۱۳
۱۳ الی ۱۵ ۱۵ الی ۱۷ ۱۷ الی ۱۹
۱۹ الی ۲۱    

 

۲-آموزش آنلاین (غیر حضوری)

دوره آموزش آنلاین(غیرحضوری)ارزیابی الماس همانند کلاس حضوری در ۲۰ درس بخش بندی شده است.

دانشجو با فراگیری این ۲۰ درس به‌صورت کامل مانند کلاس حضوری،در پایان دوره توانایی ارزیابی الماس به‌صورت حرفه‌ای را خواهد داشت. طبق برنامه کلاسی تعدادی از جلسات به‌صورت وبینار و تعدادی دیگر از جلسات به‌صورت ارائه مطلب جزوه فیلم و تصاویر آموزشی خواهد بود. در پایان دوره آموزشی بیش از ۱۰۰ نمونه از آخرین نمونه سؤالات سازمان فنی و حرفه‌ای نیز دسترس خواهد بود.

آموزش ارزیابی الماس

پس از ثبت‌نام، سیستم به صورت اتوماتیک نام کاربری و کلمه عبوری به آدرس ایمیل شما ارسال می‌کند که می‌توانید به پروفایل خود وارد شده و دوره آموزشی را شروع کنید.

مدارک اعطایی از آموزشگاه جواهر ایران :

در پایان دوره دانشجویان و کارآموزان در آزمون‌های سازمان فنی و حرفه‌ای شرکت کرده و می‌توانند با دریافت لایسنس بین‌المللی ارزیابی الماس به عنوان یک ارزیاب الماس در سرتاسر دنیا از مزایای شغلی آن برخوردار گردند.

لازم به یادآوری است این مدارک مورد تایید سازمان بین‌المللی کار ILO در بیش از ۱۷۲ کشور دنیا از جمله امریکا،کانادا،استرالیا،و کشورهای عضو اتحادیه اروپا می‌باشند.

این مدارک به عنوان سابقه کار و حرفه تخصصی برای مهاجرین به کشورهای دیگر حائز اهمیت است.

مدرک عیارسنجی فنی و حرفه ای

آینده کاری و مزایای دریافت گواهینامه از آموزشگاه جواهر ایران:

۱- مدیر فنی جواهرفروشی‌ها

۲-کارشناسی و ارزیابی الماس

۳-کارشناس گوهرشناس در لابراتوارها

۴- صدور Certificate جواهرات

۶- خرید و فروش بین‌المللی الماس

و …برای دریافت جواز کسب مغازه جواهر فروشی علاوه بر مدرک فروشندگی طلا و جواهر دریافت این مدرک برای ارئه به اتحادیه طلا و جواهر الزامی است.

کلاس خود را انتخاب کنید . . .

تماس با کارشناسان آموزش جواهر ایران

۰۲۱-۸۸۱۹۵۲۹۳

۰۲۱-۸۸۱۹۵۲۹۶

۰۲۱-۸۸۱۹۵۲۴۴

۰۲۱-۸۸۱۹۵۲۴۸