آموزش گوهرشناسی

آموزش گوهرشناسیآموزش گوهرشناسی

گوهرشناسی دانشی است جهت شناخت جواهرات، سنگ‌های قیمتی طبیعی، مصنوعی. این دانش بخشی از کانی‌شناسی به‌شمار می‌آید. در طبیعت بیش از ۳۵۰۰ کانی در رنگ‌های مختلف یافت می‌شود شناخت این کانی‌ها و ارزش‌گذاری آن‌ها در دنیای جواهرات امری بسیار مهم می‌باشد.

اولین بار موسسه آمریکایی GIA اقدام به ایجاد مرکز آموزش گوهرشناسی کرد. این موسسه که در جهان از شهرت بالایی برخوردار است استانداردی را برای آموزش جواهرشناسی تدوین نمود که این استاندارد در تمام دنیا اعمال می‌گردد.

باتوجه به نیاز همکاران و فعالان و همچنین علاقه‌مندان به این رشته مجتمع آموزشی جواهر ایران با پیروی از این استاندارد جهانی اقدام به برگزاری دوره‌های ویژه آموزشی نموده است.

سرفصل‌های آموزشی:

۱- مبانی و اصول گوهرشناسی و جواهرشناسی

۲- شناخت و کار با تجهیزات گوهرشناسی

۳- شناخت و شناسایی و صدور شناسنامه سنگ‌های رنگی

۴- درجه بندی سنگ‌های رنگی

۵- تشخیص و شناسایی سنگ‌های طبیعی از مصنوعی

۶- تشخیص و شناسایی سنگ‌های بهسازی شده

۷- اصول خرید و فروش گوهرها

۸- بازاریابی بین المللی گوهرها

آموزش گوهرشناسی

۱-دوره آموزش حضوری:

دوره آموزش گوهرشناسی و جواهرشناسی در یک ترم ۳ ماهه،سه روز در هفته در روزهای فرد یا زوج به انتخاب دانشجو و هر جلسه ۳ ساعت خواهد بود.

کلاس حضوری طلاوجواهرسازی

ساعت برگزاری ساعت برگزاری ساعت برگزاری
۷ الی ۱۰ ۱۰ الی ۱۳ ۱۳ الی ۱۶
۱۶ الی ۱۹ ۱۹ الی ۲۲  

آموزش به صورت خصوصی یا عمومی به درخواست دانشجو خواهد بود .

در تمامی مراحل آموزش دانشجو در محیط لابراتوار آزمایشگاهی با تمامی تجهیزات بروز و حرفه‌ای گوهر شناسی به شناخت و آنالیز سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی مبادرت می‌کنند.

دوره آموزشی بلافاصله بعد از ثبت‌نام دانشجو آغاز خواهد شد و نیازی به انتظار برای شرکت در کلاس نخواهید داشت.آموزش گوهرشناسی

۲-دوره آموزش آنلاین(غیر حضوری)

دوره آموزش آنلاین ( غیرحضوری ) گوهرشناسی مانند کلاس حضوری در ۴۰ درس بخش بندی شده است.

دانشجو با فراگیری این ۴۰ درس به‌صورت کامل مانند کلاس حضوری،در پایان دوره توانایی گوهرشناسی به‌صورت حرفه‌ای را خواهد داشت. طبق برنامه کلاسی تعدادی از جلسات به‌صورت وبینار و تعدادی دیگر از جلسات به‌صورت ارائه مطلب جزوه فیلم و تصاویر آموزشی خواهد بود. در پایان دوره آموزشی بیش از ۱۰۰ نمونه از آخرین نمونه سؤالات سازمان فنی و حرفه‌ای نیز دسترس خواهد بود.

آموزش گوهرشناسی

پس از ثبت‌نام، سیستم به صورت اتوماتیک نام کاربری و کلمه عبوری به آدرس ایمیل شما ارسال می‌کند که می‌توانید به پروفایل خود وارد شده و دوره آموزشی را شروع کنید.

مدارک اعطایی از آموزشگاه جواهر ایران:

در پایان دوره آموزشی دانشجویان و کارآموزان در آزمون‌های سازمان فنی و حرفه‌ای شرکت کرده و می‌توانند با دریافت لایسنس بین‌المللی به عنوان گوهر شناس در سرتاسر دنیا از مزایای شغلی آن برخوردار گردند.

لازم به یادآوری است این مدارک مورد تایید سازمان بین‌المللی کار ILO در بیش از ۱۷۲ کشور دنیا از جمله امریکا،کانادا،استرالیا،و کشورهای عضو اتحادیه اروپا می‌باشند.

این مدارک به عنوان سابقه کار و حرفه تخصصی برای مهاجرین به کشورهای دیگر حائز اهمیت است.

مدرک عیارسنجی فنی و حرفه ای

آینده کاری و مزایای دریافت گواهینامه از آموزشگاه جواهر ایران:

۱- مدیر فنی جواهرفروشی‌ها

۲-کارشناس گوهرشناسی

۳-کارشناس گوهرشناس در لابراتوارها

۴- کارشناس گوهرشناسی در معادن

۵- صدور Certificate جواهرات

۶- خرید و فروش بین‌المللی جواهرات

و …

برای دریافت جواز کسب مغازه جواهر فروشی علاوه بر مدرک فروشندگی طلا و جواهر دریافت این مدرک برای ارئه به اتحادیه طلا و جواهر الزامی است.

کلاس خود را انتخاب کنید . . .

تماس با کارشناسان آموزش جواهر ایران

۰۲۱-۸۸۱۹۵۲۹۳

۰۲۱-۸۸۱۹۵۲۹۶

۰۲۱-۸۸۱۹۵۲۴۴

۰۲۱-۸۸۱۹۵۲۴۸